Přihlásit se k odebírání RSS feed

«

»

Feb
23

Borneo – Bandar Seri Begawan

Jelikož jsem po své cestě zpět z Nového Zélandu letěl přes Borneo rozhodl jsem se udělat si 14 dní zastávku na třetím největším ostrově planety, která je zároveň domovem Orangutanů (svůj k svému 🙂 ).

Přílet

Pokud neletíte do Bandaru z tropické země připravte se po příletu na facku v smrtelné kombinace v podobě vysoké teploty a vysoké vlhkosti vzduchu. Z letiště do centra města Bandar Seri Begawan (hlavní město státu Brunei) vedou dvě cesty, Taxi za $25 (bandarsky dolar) nebo autobusem za $0,5 (poznáte je jednoduše jsou modré). Překvapivě pokud se zeptáte taxikářů na autobusovou zastávku, řeknou vám že autobus tady nejezdí moc pravidelně, což není pravda, já jsem čekal 30 min. Zastávka není značena tak si jednoduše počkejte napravo před halou letištní halou kde jsou na zemi žluté čáry.

Jak se dorozumět a najít co potřebuju

Opět tady platí pravidlo lína huba holé neštěstí, většina lidí umí trochu anglicky a navíc jsou přátelští. Jako nejlepší zdroj informací se mi osvědčili stánky u parkovišť kde vám poradí kde co najít a když ne zeptejte se u dalšího stánku. Infocentrum by jste v Bandaru hledali marně.

Kde se ubytovat

V mém případě se bohužel konala oslava 27 výročí sultána a všechny ubytovací zařízení byla beznadějně obsazena (něco takového se koná jedenkrát ročně tedy 23. února). Jinak je nejlepší ubytovaní v Pusat Belia Youth Hostel které stojí v dorm (jste na pokoji s dalšími lidmi) $10 za noc fotky a popis zde http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g293938-d1523561-Reviews-Pusat_Belia_Youth_Hostel-Bandar_Seri_Begawan.html nebo si můžete pro rezervaci zavolat stránky hostelu jsou zde http://www.bruneiyouth.org.bn/

Najít hostel se může zdát trochu jako oříšek, protože mě se ho na mapě předem najít nepodařilo ale když pojedete autobusem z letiště uvidíte velkou budovu s nápisem Pusat Belia a když i to nezaregistrujete zeptejte se místních nebo sledujte cestu z autobusového nádraží zpět po cestě autobusu, je to asi 1500m pěšky.

Ceny

Na asii jsou ceny vyšší, oběd s 1,5l vody $5, autobus už jsem zmínil a benzín stojí $0,3 za litr (jo to se někdo má ale to vedro a smrad ze stok jim nezávidím). Na nákupy si počkejte do Malajsie tam je vše stejně drahé ale měna je 2x slabší 🙂

Co ve městě

Všechno ve městě (praktiky v celé zemi) je ala sultán takže děkuji nechci a opouštím o 6h později po příletu. Vracím se tam ještě na jeden den tak případně dopíšu co stojí za viděnou a ceny.

Pokračování brzy až se pořádně vyspím po náročné cestě do Kuching (Malajsie cca 1300 Km)….

Zatím bez komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít HTML tagy a attributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>