Přihlásit se k odebírání RSS feed

«

»

Feb
24

Ceta z Bandaru do Kuching

Všechny cesty vedou do Říma jen je třeba najít kde začít

Když už se konečně dostanete do centra Bandaru a případně se vám i podaří najít nějaké to ubytování. Následuje cesta pryč z Bandaru (pokud vás Bandar neuchvátí natolik, že budete chtít zůstat napořád ale tomu nevěřím). Moje cesta vedla do sousední Malajsie konkrétně do města Kuching.

Z Bandaru do Miri

Ceta mezi Bandarem a Miri zabere cca 4h autobusem a v kilometrech je to přibližně 300Km bohužel při pokusu najít cestu mezi těmito dvěma městy dopadnete na googlu nezdarem 🙁 ale oproti Indonéské části Bornea je to stále výborný výsledek, jelikož tam nejsou ani značené silnice 🙂 První a prakticky jediný úkol, který vás čeká je najít odkud jede autobus do Miri. Jelikož tato autobusová zastávka není nikterak označena optejte se opět na kiosku u parkoviště (jinak je to naproti vodnímu kanálu, kde je z druhé strany trh s ovocem a rybami). Autobus jede v 13h a stojí $18, naštěstí to není totální vrak a tak vás čeká (někdy až moc) klimatizovaný autobus. Po cestě překračujete hranice mezi Brunejí a Majasii, jedná se o formalitu a automaticky dostanete 30 denní víza bez jakýchkoliv poplatků, jediné co si musíte uschovat je departure kartička, kterou budete opět odevzdávat při opuštění země (uschovejte si ji do pasu při ztrátě tuším hrozí nějaká větší pokuta a abych nezapomě to samé platí i pro Bruneiskou departure kartičku s rozdílem, že v Brunei se platí ještě odletový poplatek $12,50).

Z Miri do Kuchingu

Hned jak dorazíte do Miri obklopí vás několik chodících infocenter s nabídkou ubytování atd.  Najít office s prodejem jízdenek není nic složitého a jelikož dorazíte do Miri v 17h doporučuji vzít autobus do Kuching v 17:30 . Tentokrát se dostáváte s kvalitou autobusu o jednu třídu níž ale stále je to celkem pohoda až na tu klimatizaci, která vás po 13h jízdy prostě a jednoduše dobije. Cestujete přes noc a tak není prakticky co popisovat….

Zítra něco málo o Kuchingu a o první návštěvě národního parku s největší květinou na světě…

Zatím bez komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít HTML tagy a attributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>