Přihlásit se k odebírání RSS feed

«

»

Aug
28

Kriminalita a Nový Zéland

Když jsem plánoval cestu na Nový Zéland, asi by mě těžko napadlo, že budu psát tento článek. Nový Zéland jako takový, je znám spíše pro svoje přírodní krásy a slovo zločin je v souvislosti s touto destinací jen málokdy používáno.

Čísla a grafy

Počet úmyslných zabití (vražd) na 100.000 obyvatel je na Novém Zélandě 2,00 (pro srovnání Česká Republika má 1,33).

Počet trestných činů a jejich vývoj v čase znázorňuje tento graf:

Kriminalita na Novém Zélandě

Kriminalita na Novém Zélandě

Praxe a na co si dávat pozor

Čísla jsou věc hezká ale jak je to v reálu nikomu nepoví… Teď k věci: ten kdo se nebojí jet noční tramvají například v Praze (ano autor je z Prahé), tak tomu rozhodně nepřijde noční procházka Aucklandu nebezpečná.

Jak už jsem asi napověděl, tak nejnebezpečnější je zejména Auckland, sice je to většinou to první co na Novém Zélandu uvidíte ale také to nejhorší – kdekoliv jinde je to již paráda.

V centru Aucklandu jsou rozšířeny zejména kapesní krádeže a krádeže aut, nic víc vám tady jako cizinci nehrozí. Přestřelky, jak jsem se dozvěděl první týden svého pobytu od jednoho Maora (moc sympatický člověk) jsou tady jen mezi gangy (jeden ze špatných příkladů, který si místní vzali od USA).

Další takovou “červenou” oblastí zločinu na Novém Zélandě je oblast kolem města Rotorua, zde jsou zejména rozšířené krádeže aut a věcí, v nich uložených.

Zbytek Nového Zélandu je bezpečný 🙂

Zatím bez komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít HTML tagy a attributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>