Přihlásit se k odebírání RSS feed

«

»

Sep
01

Nový Zéland – Severní ostrov díl I.

Proč lidé jezdí na Nový Zéland? Protože je to tam fakt pěkný. To by jsme tak nějak na úvod měli a teď jsi řekneme něco o cestování na Novém Zélandu a zaměříme se na Severní Ostrov.

Příprava

Jak mi řekl můj kamarád Martin – je hezký, že jsi viděl Paříž, ale když jsi neviděl Eifelovku, tak to tak nějak není ono. Což je hlavní důvod, proč je třeba si udělat přípravu (plán), aby jste si mohli vybrat, které zajímavosti chcete vidět a nakonec nezapomněli pro samé cestování na ty nejdůležitější (které to jsou si určujete sami).

Čas je neúprosný a pokud máte na cestování například 14dní – musíte počítat s tím, že buď uvidíte Nový Zéland “z vlaku” a nebo si vyberete jen ty nejlepší místa a ty si pořádně užijete.

Počasí je také neúprosné, tuhle větu si zapamatujte. Můžete sebevíc chtít ale když venku prší jak při povodních na Moravě, tak vám to plány rozhodně upraví. Nicméně jet na Nový Zéland a myslet si, že nezmoknete je docela srandovní myšlenka, která patří spíše do říše snů.

Nový Zéland - Tongariro Crossing - pěkné počasí

Nový Zéland - Tongariro Crossing - pěkné počasí

Nový Zéland - Tongariro Crossing - 5 minut po pěkném počasí

Nový Zéland - Tongariro Crossing - 5 minut po pěkném počasí

Co dělat když prší?

Když, máte naloženou plnou krosnu, před sebou ještě tak 3-4h chůze a začne pršet – hlavně sakra nezastavujte. Svaly při práci produkuj dostatek tepla a budete sice promoklí ale nejspíš nenastydnete a nebude vám ani zima (jakmile zastavíte na delší dobu, bude vám sakra zima). Dávejte si cca každou půl hodinku (záleží na náročnosti terénu) krátkou 3-5min pauzu, při které nejlépe snězte nějakou sladkou tyčinku.

Pokračování a více praktických informací v dalším díle…

Zatím bez komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít HTML tagy a attributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>