Přihlásit se k odebírání RSS feed

«

»

Nov
11

Levné zdravotní pojištění na Nový Zéland

Každý kdo cestuje na Nový Zéland (zejména na Working Holiday visa) řeší před odjezdem svoje zdravotní pojištění. Pokud občan ČR opouští zemi na déle než půl roku má možnost se z placené zdravotního pojištění v ČR odhlásit – podmínkou však je, že si musí platit cestovní (zdravotní) pojistku jinde a po svém návratu tuto skutečnost doložit. Jednou z velmi důležitých podmínek také je to, že pojištění musí být nepřetržité jinak musí pojištěnec doplatit celou dobu kdy nebyl pojištěn.

Kde se pojistit?

Jednou z variant je si zařídit pojištění v ČR u jedné z mnoha pojišťoven na trhu, ve svém případě jsem zvolil Generali kde jsem cca za 7 měsíců zaplatil krásných cca 7 000 Kč.

Druhou variantou je zvolit pojišťovnu mimo ČR – výhoda je výrazně nižší cena. Konkrétně jsem zvolil na doporučení kamaráda Orbitproject http://www.orbitprotect.com/ kde jsem za 4 měsíce pojištění zaplatil $102 (novozélandské cca 1400 Kč)

Jak se s Orbitem pojistit?

Krok 1

Na stránkách http://www.orbitprotect.com/ si stáhnete a vytisknete příslušný formulář (Working Holiday Insurance application form)

Krok 2

Formulář vyplníte (nic složitého tam nenajdete – nejsložitější otázka je na číslo vašeho pasu 🙂

Krok 3

Zašlete na adresu:

Orbit Protect Ltd
PO Box 2011
Christchurch 8015, NZ

Krok 4

Emailem vám v den doručení dopisu příjdou platební instrukce emailem. Lze platit kartou i převodem na účet (mezinárodní platby jsou také možné).

Krok 5

Po zaplacení vám přijde potvrzení pojištění a dotaz zda chcete zaslat papírovou podobu.

Toť vše jak jednoduché a levné!

(autor není nikterak spojen s výše uvedenou pojišťovnou a z uzavřených smluv nemá žádný profit či jiné výhody – to jen pro objektivnost)

Pokud si toto nebo jiné pojištění sjednáte budu rád za vaše komentáře pod článkem.

Zatím bez komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít HTML tagy a attributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>